COBRA CUP 2024

Publikováno: 18.5.2024 | Autor: admin

Tento víkend proběhl v pražské hale Jedenáctka druhý turnaj letošního roku, tradiční Cobra Cup. Kdysi se na Cobra Cupu dalo soutěžit jak v sestavách (poomsae), tak v zápasech. Následovala dlouholetá odmlka, během které se Cobra Cup věnoval primárně kyorugi, ale letos se kategorie poomsae na tento turnaj znovu vrátily. V jedné hale se tedy na čtyřech plochách soutěžilo v zápasech a na dvou probíhaly kategorie poomsae. Závodníci našeho klubu Taehan velmi dobře reprezentovali v obou disciplínách.

Aby se organizačně zvládlo všechno zajistit, byly na tomto turnaji v poomsae otevřeny pouze kategorie jednotlivců. Za Taehan v této disciplíně nastoupilo celkem 39 závodníků. Opět se zadařilo a naši svěřenci předvedli krásné výkony.

Jednoznačně musíme poblahopřát Jeremiáši Müllerovi, který ve své kategorii Kadeti D zvítězil, a Tomáši Francovi, který ze stejné kategorie domů přivezl bronz. Krásné výkony se povedly také Editě Pekárkové a Lilianě Sarauerové, které v ženském protějšku této kategorie získaly 1. a 3. místo. Poklona také patří Juniorkám C Natálii Kašperkové a Andree Svobodové, které obsadily 1. a 2. příčku. Podobně se zadařilo Davidu Markovi a Ondřeji Horákovi, kteří taktéž mezi Mladšími žáky C obdrželi zlato a stříbro, a stejně tak se zadařilo i Mladším žákům D Petru Pekárkovi ml. a Matvei Silaievovi, jimž cenné kovy také neunikly. Naši Junioři také nezaháleli – Eduardu Ivičičovi a Martinu Tadialovi se v jejich kategoriích podařilo získat stříbra.

Mezi vyššími pásky jsme také dosáhli moc hezkých úspěchů – mezi Muži pod 30 A Tomáš Markov pro klub získal další stříbro a v náročné kategorii Ženy pod 30 A naše reprezentantky Hana Lee, Ludmila Rosenbaumová a Marie Bulíčková získaly 2., 3. a 4. místo.

Taehan také zastupovalo 11 závodníků ve sportovních zápasech. Uliana Cherniaieva, Diana Korýtko, Dariia Kovalova a Nina Dmytriuk se staly vítězkami svých kategorií. Čtyři stříbrné medaile domů získali Konstiantyn Hinda, Yaroslav Kruhliakov, Vladyslava Orel a Bohdan Fedorov. Také se nám podařilo získat dva bronzy  a jedno páté místo díky Maksymu Savchenkovi, Polině Panteleievě a Yaroslavu Chertkovi.

Turnaj byl moc příjemný a obešel se bez větších technických potíží. Vítězové kategorií poomsae získali volný vstup na nadcházející exhibici korejského Demo Teamu Taekwondo, která se uskuteční 12. června 2024 v Praze.

Tři naše členky, Judita Hájková¸Marie Bulíčková a Hana Lee si také mohly naostro vyzkoušet role rozhodčích, což bylo velmi přínosné nejen pro ně, ale i pro náš klub.

Celkově si moc vážíme všech, kdo umožnili přítomnost poomsae na tomto turnaji a moc děkujeme za účast našich závodníků, která nám přinesla výhru jako nejlepšímu týmu turnaje, 1. místo v Národní lize poomsae a 2. místo v Extralize poomsae. Uvidíme se znovu za 2 týdny v Havířově!