NEXTGEN 2023 - turnaj v poomsae, kyorugi a chambaře

Publikováno: 22.10.2023 | Autor: admin

V sobotu 21.10.2023 proběhl první poprázdninový turnaj v taekwondo poomsae, ale zároveň i kyorugi NEXTGEN 2023 a někteří naši závodníci zápasili také v japonském bojovém sportu chambaře.

Do závodu v různých disciplínách nastoupilo celkem 38 závodníků z Taehanu, z nichž většina soutěžila v poomsae.TAEHAN svoji královskou disciplínu poomsae vyhrál rozdílem třídy s 783 body za druhým Kangsimem s 299 body a třetím Sejongem s 275 body.

Kromě standardně kvalitních výsledků ostřílených Taehan závodníků se náš klub dočkal i soutěžních překvapení, kdy zejména kadet C Eda Ivičič ve finále zacvičil nebývale kvalitně a získal svoji první stříbrnou medaili.

Závodníci Taehanu začali sbírat zlaté medaile již v nejmladších kategoriích trpaslíků (Ela Hájková, Matvei Silaiev, střibro Maria Silaieva). Přemožitele nenašli ani kluci v kategorii mladších žáků D, kdy se na 1.-3. místě usadili Taehan závodníci David Markov, Sami Kriaa a Petr Pekárek. Ve zlaté jízdě pokračovala i mladší žákyně C Zina Lee a mladší žák C Ondra Horák. Stříbro získala i mladší žákyně D Edita Pekárková. V kategoriích kadeti C a D potvrdily své kvality a zlato získaly Kristýna Spálová, která zároveň získala pohár pro absolutního vítěze kategorie C, a Andrea Svobodová. Stříbro a bronz ještě přidali Martin Kalínský a Martin Tadial. Dva naši junioři doplnili sbírku zlata pro Taehan o další dvě vítězství. O poslední zlata se postarali naši dospělí závodníci, kteří ve svých seniorských kategoriích přidali ještě 3 zlata a jedno stříbro.

Velký úspěch zaznamenaly také oba Taehan týmy v závodě CZECH POOMSAE GRAND PRIX 2023. Každý z poomsae klubů mohl do závodu vyslat za přísných podmínek pouze dva tříčlenné týmy složených z mužů a žen technické kategorie A i B. Týmy byly rozlosovány do pavouků a na začátku každého kola se vylosoval člen či členové týmu, kteří předvedli taktéž vylosovanou technickou sestavu poomsae jako jednotlivci, dvojice a nakonec všichni společně ve trojici. Body jednotlivých členů týmu se sečetly a zprůměrovaly, takže o vítězi nakonec rozhodovaly setiny bodů. O zlato se naše trojice ve složení Tomáš Markov, Marie Bulíčková a Klára Bulíčková utkala s týmem Kangsimu a zvítězila o 0,07 bodů. Na bronzové příčce ve stejné soutěži skončila trojice Hana Lee, Michaela Baštecká a Minh Anh Jakubík. Za svá vítězství získaly naše týmy od organizátorů poprvé i finanční odměnu.

Nesmíme zapomenout na statečné zápasníky, kteří svými výkony získali v disciplíně kyorugi dvě stříbra a jeden bronz. Na závodníka ve finálovém zápase nestačili Konstiantyn Hinda a Yaroslav Chertkov a získali tak stříbro, o bronz se postarala Uliana Cherniaeva.

V japonském bojovém umění chambara nastoupila Irena Lee, která v bojové disciplíně s meči tate kodachi a nito získala bronz a stříbro. V disciplíně kodachi přidal ještě bronz i Tomáš Markov.

Pro Taehan velmi úspěšný turnaj měl přátelskou atmosféru. Díky týmovému nadšení a kvalitním sportovním výsledkům se stal absolutním vítězem turnaje v poomsae a vyhrál i další kolo Národní ligy poomsae pro rok 2023. Domů si závodníci odvezli celkem 12 zlatých, 7 stříbrných a 4 bronzové medaile. Už nyní se těšíme na výsledky Taehan závodníků na nadcházejícím turnaji PRAGUE OPEN 2023.

FOTO Z TURNAJE:

VÝSLEDKY:

POOMSAE
  PŘÍJMENÍ JMÉNO KATEGORIE Výsledek
1 Lee Neumanová Tereza IU50FD Individual Under 50 (41-50) Female D  1.
2 Lee Zina IPUPFC Individual Pupil (8-11) Female C  1.
3 Hájková Ela IDWAFD Individual Dwarf (1-7) Female D  1.
4 Kriaa Sami IPUPMD Individual Pupil (8-11) Male D  2.
5 Svobodova Andrea ICADFD Individual Cadet (12-14) Female D  1.
6 Kowalský Tomáš IPUPMD Individual Pupil (8-11) Male D  7.
7 Spálová Kristýna ICADFC Individual Cadet (12-14) Female C  1.          POHÁR PRO CELKOVÉHO VÍTĚZE KATEGORIE C
8 Kašperková Natálie IJUNFD Individual Junior (15-17) Female D  1.
9 Horák Ondřej IPUPMC Individual Pupil (8-11) Male C  1.
10 Uličný Nikolas IPUPMD Individual Pupil (8-11) Male D  10.
11 Silaiev Matvei IDWAMD Individual Dwarf (1-7) Male D  1.
12 Silaieva Maria IDWAFD Individual Dwarf (1-7) Female D  2.
13 Markov David IPUPMD Individual Pupil (8-11) Male D  1.
14 Müller Jeremiáš IPUPMD Individual Pupil (8-11) Male D  14.
15 Pekárek Petr jn. IPUPMD Individual Pupil (8-11) Male D  3.
16 Pekárková Edita IPUPFD Individual Pupil (8-11) Female D  2.
17 Pekárek Petr IU50MC Individual Under 50 (41-50) Male C  1.