Zástupci kolínského Taehanu na Batumi Open 2023

Publikováno: 20.9.2023 | Autor: admin

Kolínský Taehan, zejména jeho ukrajinská část, si na své konto připsal další úspěch. Dva naši bojovníci se vydali až do Gruzie, aby se pod vedením trenérky Světlany zúčastnili turnaje Batumi Open 2023.

Turnaje se zúčastnilo okolo 300 sportovců z 6 různých zemí – kromě domácí Gruzie se do Batumi sjeli ukrajinští reprezentanti z České republiky, dále závodníci z Ázerbájdžánu, Íránu, Kazachstánu a Uzbekistánu.

Konstiantyn Hinda ve čtvrtfinále nastoupil proti náročnému soupeři z Gruzie, který s černým páskem tyto soutěže vyhrává. Na něj bohužel nestačil, i tak si ale z turnaje odvezl krásné páté místo.

Yaroslav Chertkov v semifinále vyhrál nad Gruzíncem, ve finále prohrál se soupeřem z Íránu. Yaroslav navíc nastoupil do zápasu v další váhové kategorii, kde se utkal s Íráncem s černým páskem. V těchto dvou soubojích Yaroslav získal 2. a 3. místo.

Tento turnaj byl pro oba chlapce mezinárodní premiérou. Oba se začali taekwondu věnovat až po jejich příchodu do České republiky, když byli před rokem nuceni opustit Ukrajinu kvůli válce. Jejich skvělé výkony na nadnárodním poli tedy musíme patřičně ocenit.

Konstiantynovi, Yaroslavovi a trenérce Světlaně tímto gratulujeme a přejeme jim mnoho chuti, radosti a vytrvalosti do budoucna!