Moravia Cup 2019 - foto, výsledky, rozhovor

Publikováno: 5.10.2019 | Autor: admin

V sobotu 5. října se v brzkých ranních hodinách vydal Taehan na Moravia Poomsae Cup do Hradce nad Moravicí. Již tradičně se turnaj konal v resortu Belaria. Celkem se zúčastnilo 18 závodníků. V řadě rozhodčích jsme měli také zástupkyni – Káťu Peškovou.

Závodilo se na dvou plochách. Jako první nastoupila jediná dívčí trojice (Kačka Svítilová, Hanička Lee a Míša Baštecká), které se podařilo porazit soupeřky a získala naše první zlato. Dále nastoupila na plochu dvojice (Klárka Bulíčková a Tony Jakubík), jež vybojovala v konkurenci 3. místo. Další dvojice (Míša Baštecká a Tom Markov) se umístila na krásném druhém místě. Do sbírky pak dvojice Hanička Lee se Šimonem Hájkem a Radka Roudenská s Pavlem Jakubíkem přispěly zlatými medailemi.

Na řadu přišli jednotlivci. Skvělý výkon předvedla Maruška Bulíčková v kategorii kadetek C, která ze semifinále postoupila do finále na prvním místě, a tuto pozici si udržela i ve finále. Dohromady porazila více jak 10 soupeřek! V této kategorii soutěžila i Míša Kryštofová, jí štěstí bohužel nepřálo a nepostoupila do finále. V žákyních C získala bronz Klárka Bulíčková. V kadetkách B bojovaly o umístění Míša Rosenbaumová, Kája Hroudová a Míša Baštecká, která si odvezla bronzovou medaili. V kadetkách A vyhrála Kačka Svítilová, na 2. místě pak byla Hanička Lee. Stejně tak v juniorkách A zvítězila Lída Rosenbaumová a hned za ní Juditka Hájková. Krásné zlaté medaile dále získali Tom Markov (za ním Šimon Hájek) v kategorii kadeti A, Irenka Lee v žákyních B, Áďa Kaplanová v seniorkách do 30 let, Míša Nešpor v juniorech D, Radka Roudenská v seniorkách C do 40 let a Pavel Jakubík v seniorech C do 40 let. Pavel může být pyšný na Tonyho, který si odvezl stříbrnou placku.

V Národní lize se Taehan umístil na 3. místě s 69 body za místním týmem a pražským Kangsimem. V Extralize náš tým dokonce porazil všechny týmy, vybojoval 1. příčku s 37 body a v národní lize jsme obsadili 3. místo. Celkově jsme si odvezli bronzový pohár.

Gratulujeme všem závodníkům! A nemůžeme zapomenout poděkovat skvělému trenérovi mistrovi Lee Youn Jae za důkladnou přípravu a řidičům, díky kterým jsme se na závody dostali.

Adéla, TAEHAN

Rozhovor s teprve dvanáctiletou studentkou kolínského gymnázia Marií Bulíčkovou:

• Maruško, jak se Ti v Hradci nad Moravicí závodilo?

Na Moravě se mi závodilo výborně. Po celou dobu turnaje panovala velmi příjemná atmosféra a nenastaly žádné nečekané problémy. V kategorii nás bylo 14, do finále postoupilo prvních osm. V semifinále jsem cvičila druhou a třetí sestavu. Do finále jsem postoupila z prvního místa, to jsem si udržela se čtvrtou a druhou sestavou.

• Jsi držitelkou modro-zeleného pásku (5.kup), jak dlouho už taekwondo WT cvičíš a jak často trénuješ?

Taekwondu WT se věnuji tři a půl roku. Trénuji 3x-4x týdně, většinou v tělocvičně kolínského gymnázia, pod vedením jihokorejského mistra Lee Youn Yae, který je nejmladším držitelem 8. danu na světě. Za velkou výhodu považuji, že mistr je i trenérem reprezentace.

• Jedná se o Tvůj první velký úspěch nebo Ti doma visí víc medailí (popř. která je pro Tebe nejcennější)?

Ne. Doma mi visí více medailí z Čech i ze zahraničí. Mám i několik pohárů. Nejcennější je pro mne první zlatá medaile z prvních závodů. Bylo to v Praze na Prague Open, kde jsem nečekaně vyhrála medaili i pohár.

• V taekwondu WT se závodí pouze v sestavách nebo se na trénincích věnujete i něčemu jinému?

V taekwondu WT se dá závodit v sestavách (poomsae) nebo v zápasech (kyorugi). Novinkou, která si získává stále větší popularitu, je freestyle. Já závodím v sestavách, ale naše tréninky zahrnují i zápasení, sebeobranu nebo přerážení.

• Co Tě v Taehanu nejvíce baví, proč cvičíš právě toto jihokorejské bojové umění?

Hledali jsme sport, který by mě mohl bavit. Nemám ráda míčové hry, gymnastiku, ani tanec. Našli jsme taekwondo a po prvním tréninku jsem věděla, že je to to pravé. Baví mě jezdit na závody, poznávat nové lidi a prostředí. Na každých závodech se naučím něco nového a zjistím co zlepšovat. A to mě baví...

• Čekají závodníky do konce roku ještě nějaké závody?

Doma nás čekají do konce sezóny ještě tři turnaje: 3.11. Prague Open v Praze, 23.11. Nextgen v Praze a 30.11. Hansoo cup v Mělníce. Doufám, že se Taehanu podaří obhájit vítězství v Extralize poomsae!

Děkuji za rozhovor, gratuluji a přeji spoustu dalších úspěchů.