TAEHAN má dalších 8 mistrů republiky

Publikováno: 2.12.2012 | Autor: admin

Mistrovství České Republiky v poomsae - článek napsal  Kryštof KRECHLER, 13 let

1. prosince 2012 se konalo v Praze v malé sportovní hale na Slavii Mistrovství České Republiky v poomsae. Turnaj začal v 10 hod. a součástí byl i Mikulášský turnaj. MČR se týkalo pouze závodníků od 3. kupu, ostatní se účastnili Mikulášského turnaje.

Náš oddíl reprezentovalo celkem 18 závodníků, z toho 8 na mikulášském turnaji a 10 na MČR. I přesto, že Mikulášský turnaj nebyl součástí extraligy, závodníci se na něj pilně připravovali. U mistrovství to byla samozřejmost.

Pilná příprava se nakonec vyplatila, protože v týmové soutěži jsme vyhráli s více jak dvojnásobným počtem bodů (46) nad druhým týmem HANSOO (21) a třetím SEJONG (19). A jelikož to byly poslední závody tohoto roku, děkujeme všem závodníkům za vzornou reprezentaci oddílu a přejeme jim i všem ostatním veselé Vánoce a příjemně strávené svátky. Ale ani v čase odpočinku se nezapomínejte pilně připravovat na další závody.

________________________________________________________________________________________

Czech Open a Mikulášský turnaj 2012 - článek napsala Veronika Soliz Rudon

V sobotu 1. prosince se ve Sportovní hale Slávie v Praze konal další ročník otevřeného mistrovství ČR v poomsae. Jeho součástí byl stejně jako loni Mikulášský turnaj určený držitelům nižších technických stupňů (do modrého pásku - 4. kupu).

Tentokrát se soutěžilo v menší hale a pouze na dvou plochách, protože větší halu nám obsadili hráči házené. Za TAEHAN se obou klání zúčastnilo 18 závodníků včetně našeho mistra Lee.

Po mírném zpoždění (čekalo se, až dorazí soutěžící z Moravy) a vylosování sestav pro juniory a seniory kategorie A (černé pásky), byl turnaj zahájen.

První kategorie (trpaslíci) byla posunuta, protože naše Hanička měla s mistrem dorazit později, a tak se začalo mladšími žáky a žákyněmi C. V těchto kategoriích nás reprezentovali Anička Laubnerová a Kuba Hrouda, kteří sice podali hezké výkony, ale na medaile bohužel nedosáhli. Na druhé ploše suverénně zvítězil Šimon Krechler, který pro náš klub získal první cenný kov, a stal se mistrem republiky v kategorii mladší žáci B. Na stejné ploše se spolu utkaly starší žákyně A Simonka Kálalová a Nicolka Zimová. Obě zacvičily Koryo (1. mistrovskou sestavu) a Pal Jang (8. sestavu) velmi precizně, přičemž s malým náskokem zvítězila Simonka. Stala se tak mistryní ČR, Nicolka pak vícemistryní. Ve starších žákyních B za nás závodila Adélka Kaplanová, proti které se postavila rovněž zkušená závodnice. Výkony obou byly velmi vyrovnané, Adélka však svou sokyni těsně porazila, a mohla se radovat z mistrovského titulu a zlaté medaile.

Mezitím dorazil mistr, a tak se mohly v kategorii trpaslice utkat naše dvě malé závodnice Hanička Lee a Káťa Svítilová. Obě cvičily moc hezky, ale Hanička bohužel sestavu popletla, a tak zvítězila Katka. Hanička byla moc smutná, mistr ji však pochválil za velké zlepšení kopu ap chagi, takže příště se můžeme těšit na vyrovnaný souboj.

Následovala kategorie starší žáci C na ploše 1 a starší žáci A na ploše 2. Na první ploše nastoupili za TAEHAN Honzík Solil a Dan Hudec. Oba v obrovské konkurenci dokázali postoupit do druhého kola, ve kterém se lépe vedlo Honzíkovi, který porazil i soupeře s vyššími pásky. Sklidil za to uznání od diváků a právem si zasloužil stříbrnou medaili. Na druhé ploše se mezitím utkali Ondra Tittl a Kryštof Krechler. Jejich výkony přinesly našemu klubu další cenné body v podobě stříbra (Ondra) a zlata (Kryštof).

Naši závodníci si vedli dobře i v soutěži dvojic a trojic. Ve dvojicích získali bronz Simonka Kálalová a Ondra Tittl, zlato pak Kryštof Krechler s Nicolkou Zimovou. Naše jediná trojice (Simonka, Kryštof, Nicolka) přidala ke sbírce medailí další zlato.

Jako poslední cvičily kategorie juniorů a seniorů. V seniorkách 2 A byla první Iva Procházková, v juniorkách A opět zlatě zazářila naše Jitka Poláčková a z nevyšší příčky se radovala i Bára Solilová (juniorky D). Zlatou medaili získala také juniorka B Ornela Procházková a stříbrnou seniorka C Veronika Soliz Rudon.

Třešničkou na dortu byla kategorie seniorů 2 A, kde nás reprezentoval náš mistr Lee. Pro tuto kategorii byly vylosovány sestavy 6 a 7, nikoli tedy mistrovské sestavy, jak mnozí čekali. To ale neubralo nic na napínavém souboji, ze kterého vzešel vítězně náš mistr. Od diváků si vysloužil velký aplaus a na tatami se vytvořila fronta gratulantů.

Oba turnaje byly pro TAEHAN úspěšné. V Mikulášském turnaji jsme bohužel neměli velké zastoupení, a tak jsme na pohár nedosáhli. To jsme si však vynahradili pohárem za mistrovství České republiky - náš oddíl získal absolutní prvenství v soutěži klubů.

Všem závodníkům děkujeme za reprezentaci a vítězům gratulujeme k medailím!