Pohár pro vítěze TAEKWONDO ONLINE LIGY POOMSAE 2021 patří TAEHANU!!!

Publikováno: 13.6.2021 | Autor: admin

V dubnu, v květnu a v červnu 2021 proběhla tři kola taekwondo online ligy poomsae 2021  s názvy BACK TO SPORT, RETURN TO PLAY a POOMSAE SMILE. Akci pořádal Český svaz taekwondo za finanční podpory Velvyslanectví Korejské republiky v Praze. Na organizaci této zajímavé akce se podíleli také zástupci některých taekwondo klubů (Kangsim, Sejong, Taehan, Cobra, Hirundo a Hansoo), bez jejichž nezištné práce by se celá akce neobešla a samozřejmě také naši poomsae rozhodčí strávili hodnocením závodních sestav mnoho hodin. Děkujeme všem zmíněným, že jsme si díky nim mohli i přes různá opatření, omezení a zákazy opět zasportovat a zazávodit a připomenout si tak, o co nás covid na dlouhé měsíce připravil.

Turnaje se zúčastnili závodníci z 12 taekwondo klubů z celé České republiky, v prvním kole soutěžilo 123 závodníků, v druhém kole závodilo 148 účastníků a poslední kolo přilákalo již dokonce 160 závodníků. Celkem tak bylo do závodu posláno více než 860 videí se závodními sestavami. Každý ze závodů byl streamován na YouTube kanálu Českého svazu taekwondo, kde si všechny výkony závodníků včetně bodového hodnocební a pořadí můžete znovu prohlédnout na odkazech: BACK TO SPORT, RETURN TO PLAY, POOMSAE SMILE.

Díky podpoře Svazu nemuseli závodníci hradit žádné startovné a díky štedrému příspěvku Korejské ambasády a světového centra taekwondo KUKKIWON dostal v každém kole každý z účastníků věcnou cenu a účastnický list, vítězové na 1.-3. místě pak odměnu, diplom a medaili.

Z našeho klubu se každého z kol zúčastnilo více než 40 závodníků, přičemž většině z nich se podařilo se umístit na předních příčkách, čímž sobě i klubu získávali ligové body a umožnili tak našemu klubu zvítězit s obrovským náskokem. TAEHAN získal jako vítěz celé ligy celkem 2950 bodů před druhým týmem z Havířova, který získal 998 bodů a před třetím klubem Kangsim, kterému se podařilo získat 816 ligových bodů. V každé kategorii byl ligovým vítězem vyhlášen ten, kdo za všechna tři kola získal nejvíce bodů. Z našeho klubu se takto podařilo zvítězit celkem 16 závodníkům. Tímto všem děkujeme a ze srdce gratulujeme!