Hansoo Cup 2019 - Taehan vyhrál opět vše, co šlo :-)

Publikováno: 30.11.2019 | Autor: admin

Jubilejní 20. ročník turnaje v taekwondo WT Hansoo Cup proběhl v sobotu 30. listopadu 2019 v Mělníku. Jednalo se již o třetí závody v technických sestavách poomsae během listopadu, které Taehan opět ovládl. Naši závodníci dokázali vybojovat 1. místo v bodování Národní ligy i Extraligy poomsae a získat pohár pro vítězný tým celého turnaje.

Mělničtí organizátoři se snaží udělat každý ročník něčím zajímavý. Letos se tedy kromě sestav závodilo poprvé také v taekwondo freestyle. Historicky první zlatou medaili v této kategorii pro Teahan vybojoval Tomáš Markov. Dále se soutěžilo v silovém lámání desek. I v těchto disciplínách se závodníci našeho klubu umístili na předních příčkách. Nejvíce desek úderem pěstí přerazil náš závodník Kryštof Ekl, tedy 12 a v přerážení sekem vyhrál náš mistr Lee Youn Jae, kterému se jako jedinému podařilo přerazit 20 desek najednou. Třetí místo obsadil Milan Zobal. Dívčí část klubu zazářila při přerážení kopem ve výskoku – twio ap chagi, kde jsme měli hned tři závodnice. Přerazit nejvyšší desku ve výšce 220 cm se podařilo Kateřině Svítilové, která tak do své sbírky přidala další zlato. Druhé místo obsadila Judita Hájková s výškou 210 cm a na 4. místě skončila Hana Lee. V twio yop chagi (bočním kopu do dálky) se na 6. místě umístil Šimon Hájek.

Mělnické závody byly příjemným ukončením celé sezóny. Všem závodníkům děkujeme za příkladnou reprezentaci v letošním roce, gratulujeme k získaným medailím a přejeme spoustu úspěchů i v roce nadcházejícím, kde se mnozí naši závodníci ocitnou v nových věkových kategoriích, takže úvod sezóny bude nejen pro ně plný nových zkušeností.

TAEHAN

Foto z turnaje ZDE:

VÝSLEDKY:

V bodování Národní ligy poomsae - 1. místo.

V bodování Extraligy poomsae - 1. místo

V celkovém bodování turnaje - 1. místo

FREE STYLE: Historicky první zlatá medaile z kategorie taekwondo - freestyle pro TAEHAN! Velkým hrdinou je náš Tomáš Markov!!!!! :-)