Protivín Cup 2018

Publikováno: 20.10.2018 | Autor: admin
         V sobotu 20.10.2018 se Taehan poprvé zúčastnil v dětského turnaje Protivín Cup 2018 v taekwondo WT - kyorugi. Turnaj byl již tradičně organizován jihočeskou větví našeho klubu, Taehanem Protivín. Pod vedením mistra Lee se z Kolína na turnaj vydala malá skupinka statečných ve složení Hanička Lee, Tom Markov a Ondra Matyáš.
         Závodilo se nejprve ve sportovním zápase - kyorugi. Haničce se podařilo vyhrát úvodná zápas a postoupit do finálového kola, kde ale podlehla své soupeřce. Získala tak pro Taehan stříbrnou medaili. Tom ve svém prvním zápase na protivníka nestačil, zúčastnil se ale ještě přátelského zápasu, který naopak vyhrál. Odvezl si tak za své vítězství zlatou medaili. I Ondra Matyáš si vybojoval na svém úplně prvním turnaji medaili, a to stříbrnou.
         Odpoledne se závodilo v chanbaře, kterou ve své kategorii ovládl Tomáš Markov a pro Taehan získal v každé ze závodních disciplín jednu medaili. Celkem tedy získal čtyři medaile do své bohaté závodní sbírky. I Hanička bojovala s meči statečně a ve své kategorii bodovala ve třech ze čtyř disciplín. Ke své medaili z kyorugi tak přidala ještě další tři za chambaru. Na to, že naše výprava byla opravdu komorní, jsme do Kolína dovezli celkem 10 medailí - máme z nich velkou radost!
         Gratulujeme, děkujeme všem třem statečným a doufáme, že se i další Taehaňáci odváží zkusit si sportovní zápas na dalších závodech.