Vyhlášení Národní ligy a Extraligy Poomsae 2022

Publikováno: 29.1.2023 | Autor: admin

Dne 28. ledna 2023 proběhlo předávání cen Národní ligy a Extraligy poomsae za rok 2022. Tento výjimečný večer se nesl ve zvláště slavnostním duchu, jelikož se k této příležitosti také slavilo výročí 30 let od založení Českého svazu taekwondo. Večer byl obohacen exhibicemi národního exhibičního týmu Moohwa, vystoupením jednoho z našich para závodníků a také nejrůznějšími kompilacemi videí, která připomínala, jakou cestu taekwondo v naší zemi urazilo.

Nejdůležitější program večera bylo ale samotné oceňování závodníků; sportovci, kteří se pravidelně účastnili národních turnajů a umisťovali se na medailových pozicích, byli vyhlášeni jako vítězové soutěžních lig – závodníci do modrého pásku jsou zařazeni do Národní ligy Poomsae, závodníci s modro-červeným a vyšším páskem soutěží v Extralize Poomsae. V obou těchto kategoriích byl náš oddíl velice úspěšný.

V Národní lize Poomsae byla z Taehanu jako vítězka vyhlášena Andrea Svobodová, která zároveň dosáhla nejvyššího počtu bodů ze všech účastníků této ligy. Mezi další vítěze původem z Taehanu patřili Natálie Kašperková, Natálie Řimková, Sami Kriaa, Zina Lee, Tereza Lee Neumanová, Kristýna Spálová a Edita Pekárková. Taehan tak obsadil osm z dvanácti vyhlašovaných pozic.

V soutěži Extraligy Poomsae Taehan taktéž zabodoval; vítězkou s nejvyšším počtem bodů z celé ligy se stala naše reprezentantka Marie Bulíčková. Z celkových třinácti vítězů pocházelo šest z našeho oddílu, jmenovitě Irena Lee, Hana Lee, Tomáš Markov, Klára Bulíčková a Ludmila Rosenbaumová.

Prestižní ocenění si domů odvezla Judita Hájková, která obdržela cenu za nejlepší členku národní reprezentace, jež si vysloužila svou účastí na mistroství světa a výborným umístěním turnaji President’s Cup 2022 v Albánii, díky čemuž je zařazena ve světovém poomsae žebříčku na 31. místě.

Taehan obdržel také ocenění za tým; díky našim pečlivým a pracovitým závodníkům si náš oddíl odvezl poháry za první místa v obou ligách s velkým bodovým náskokem.

Těšíme se na závodní sezónu 2023, doufáme, že za tento rok české taekwondo ještě vzroste a že i náš klub bude alespoň stejně úspěšný jako v roce 2022!