Ohlédnutí za mistrovstvím světa GOYANG 2022

Publikováno: 25.1.2023 | Autor: admin

AKCI FINANČNĚ PODPOŘIL STŘEDOČESKÝ KRAJ

Zúčastnit se mistrovství světa je pro každého sportovce splněný sen a některým našim závodníkům se tento sen vyplnil. Nejzkušenější členové našeho klubu se v rámci českého národního týmu vypravili na světový šampionát v poomsae. S pomocí Středočeského kraje se pětičlenná Taehanská výprava vydala na dobrodružství až do Jižní Koreje, kde se pro rok 2022 mistrovství pořádalo.

Reprezentanti nejprve absolvovali týdenní soustředění s intenzivní přípravou, aby byli schopni podat co nejlepší výkony. Pod vedením našeho trenéra, mistra Lee Youn Jae, pilně trénovali, aby mohli nastoupit jak v kategoriích jednotlivců, tak kategoriích párových i týmových.

Samotný turnaj se konal v jihokorejském Goyangu mezi 21. a 24. dubnem 2022. Pro svou velikost byl turnaj rozložen do čtyř dní.

Hned první den, 21. 4., nastoupili naši junioři Michaela Baštecká a Tomáš Markov v kategorii párů. Za svůj výkon získali ve své skupině 9. místo. Základní kolo také čekalo juniorskou trojici ve složení Hana Lee a Michaela Baštecká a Julie Šlesingerová. Slečny zabojovaly a obsadily 13. místo v celé kategorii.

Druhý den přišla na řadu nejmladší reprezentantka v kategorii kadetek, Irena Lee. Mezi soupeřkami ze své skupiny se umístila na 8. příčce. Hana Lee v ten den zahájila svůj boj mezi juniorkami, kde skončila na 13. místě.

Třetí den byl nasazen Tomáš Markov v kategorii juniorů a odvezl si ze skupiny 10. místo. Nastoupili také Judita Hájková Martinem Horákem, aby naši zemi reprezentovali v kategorii párů pod 30 let. Reprezentovali výborně a obsadili taktéž 13. místo ve skupině.

Poslední den byl vyhrazen pro nejnáročnější kategorie, v jedné z nichž, Ženy pod 30 let, bojovala Judita Hájková. V jedné z nejtěžších kategorií obsadila 32. místo, čímž si vysloužila body do světového bodového žebříčku poomsae, kde se momentálně nachází na 31. příčce.

Naši taekwondisté také měli možnost poznat Koreu jako zemi, a tak si odvezli nejen závodní, ale i kulturní zkušenosti. Budou na tento turnaj dlouho vzpomínat a tato zkušenost je skvělou motivací pro všechny závodníky do budoucna.